Обреновац
Обреновачка општина се простире средишњим делом Доњоколубарског басена, простирући се својом источном и јужном страном у Шумадију, широким долинама Колубаре и Тамнаве, на западу се наслањајући на огранке Поцерине, док су њени северни ободи оивичени меандрима реке Саве, надомак њеног тока у Београд и ушћу у реку Дунав.
На територији општине Обреновац налази се бањско лечилиште које је после више од 117 година од његовог отварања, реконструисано. Зграда Општинског купатила задржала је некадашњи изглед, као једно од знамења успомена на стари Обреновац.
Извориште бањске воде “Цевка” код Хотела “Обреновац” једно је од омиљених излетишта Обреновчана.
Међу зеленим оазама Обреновца, једна од најпознатијих је “Јозића колиба”, историјско-еколошки локалитет крај обале Колубаре. То је својеврсна еколошка башта, у којој се одгајају многе аутохтоне и егзотичне биљне врсте, уточиште за птице и друге животиње, али и резерват заштићених храстова лужњака, који одавно представљају реткост, не само на овим просторима.
Природно добро ”Обреновачки Забран” представља зелену оазу за становништво непосредне околине. Најзначајнији део ове целине је Јазбинска бара, која је у режиму II степена заштите, због ретких заједница биљне и животињске врсте, а остали простор припада III степену заштите. Као најпрепознатљивији предеони елемент Забрана је стаза здравља Мика Вилотић, која пролази читавом својом дужином кроз централни део шуме, укупне дужине 1480m.
Арборетум као зелена површина специјалне намене простире се на 1,66 хектара и пре свега је намењен едукацији (упознавању посетилаца са различитим како егзотичним тако и аутохтоним биљкама) али омогућава релаксацију, шетњу и одмор. Удаљен је на само пар минута од центра Обреновца.
Значајне манифестације које се организују у Обреновцу: Обреновачко лето, Међународни сусрети у Обреновцу, Град отвореног срца, Обреновачки вашар
Јавни превоз:
Аутобуси: 860, 860E, 861A, 860M